close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przyznanie przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowania do realizacji projektu pn.: „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Wiardunkach – budynek WTZ i Termomodernizacja Zespołu Szkół w Ludomach”

07.09.2016

Aktualizacja: 16.10.2017

Przyznanie przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowania do realizacji projektu pn.: „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Wiardunkach – budynek WTZ i Termomodernizacja Zespołu Szkół w Ludomach”

 

To już kolejny sukces Gminy Ryczywół wnioskującej o dofinansowanie planowanych inwestycji. Kilka dni temu ukazała się informacja potwierdzająca, że udało się pozyskać środki zewnętrzne na planowaną termomodernizację dwóch obiektów. Mowa o dofinansowaniu w ramach Działania 3.2 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym”, Poddziałania 3.2.1 „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dofinansowanie otrzymało 36 projektów, w tym Gmina Ryczywół, która uzyskała 27,18 pkt, co pozwoliło na zajęcia 34 pozycji na liście przyjętych do realizacji projektów. Różnica punktowa między pierwszym a miejscem 34 to zaledwie 1,15 punktu. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2 948 476,98 zł, natomiast kwota dofinansowania 2 485 921,76 zł. Projekt zakłada kompleksową termomodernizację, docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, celem zastosowania nowoczesnego oświetlenia energooszczędnego, a także wykorzystanie  odnawialnych źródeł energii.