close

I. Bieg pod Skocznię Narciarską - Czarnków

17.07.2017

Aktualizacja: 26.07.2017

W niedzielę 16 lipca 2017 roku w Czarnkowie odbył się I. Bieg pod Skocznię Narciarską "Grzybek". Do dziś na skoczni narciarskiej odbywały się jedynie zawody rowerowe. Pierwsza edycja biegu w Czarnkowie poprowadzona została ciekawą, przełajową trasą, na którą zawodnicy wbiegali zeskokiem skoczni narciarskiej. Trasa trudna, wymagająca, o charakterze biegu górskiego, bardzo urokliwa.

Bieg, rozgrywany na dystansie 5 i 10 km po niesamowicie górzystych terenach "Szwajcarii Czarnkowskiej", przyciągnął ponad 100 zawodników.

Naszą gminę reprezentowało troje z nich: Piotr Gronowski(Skrzetusz), Michał Gokiert(Gorzewo) i Maciej Ziętek(Ryczywół).

W swoich grupach wiekowych zajęli kolejno: Michał - miejsce 3. i tym samym uplasował się na podium open, Maciej - 5., a pan Piotr - 4.