close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ryczywole

RYS  HISTORYCZNY  I  DZIAŁALNOŚĆ 

KOŁA  POLSKIEGO  ZWIĄZKU  EMERYTÓW  RENCISTÓW I INWALIDÓW  W  RYCZYWOLE

Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ryczywole powstało w 2004 roku. W pierwszym roku działalności przyjęto do koła 70 osób. Inicjatorką i założycielką  ryczywolskiego oddziału związku była p. Janina Osuch, została też ona jego pierwszą przewodniczącą. W roku 2007 zastąpił ją p. Ryszard Kienitz, gdyż stan zdrowia uniemożliwiał Pani Janinie pełnienie tej funkcji.  Obecnie Zarząd Koła PZERiI pracuje w następującym składzie: przewodniczący: p. R. Kienitz, zastępca przewodniczącego: p. J. Nowacki, skarbnik: p. W. Figiel, sekretarz i kronikarz: p. S. Woźniak, członek: p. L. Grabus. Koło liczy 168 członków i stale przyjmuje do swego grona nowe osoby. Organizacja utrzymuje się ze składek członkowskich.

Dla swoich członków organizuje wiele spotkań, wyjazdów, uroczystości, w tym m.in. Dzień Inwalidy, Dzień Seniora, wycieczki jedno i wielodniowe, pikniki, zabawy karnawałowe i andrzejkowe. Uczestniczy też w poznańskich Targach 50+  i   w pilskich Prezentacjach Ludzi Trzeciego Wieku. Chętnie też współpracuje z lokalnymi władzami i organizacjami, a także z Zarządem Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Obornikach. Swoją siedzibę ma w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Biuro czynne jest w każdą środę w godzinach od 10.00 do 12.00. 

Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426