close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

OSP Ludomy

Ochotnicza Straż Pożarna w Ludomach prawnie powstała w 1936 roku. Początki działalności były o wiele wcześniejsze, gdyż sikawka konna, jaką posiadamy, jest z około 1920 roku. Nasza jednostka prężnie się rozwija. Stan wyszkolenia strażaków pozwala na prowadzenie działań z zakresów: ratownictwa technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa wodnego oraz obsługi pilarek i sprzętu spalinowego. 

Aktualny skład nowego zarządu jednostki:

Prezes Zarządu  - Roguszka Karol
Zastepca Prezesa  - Olech Marcin
Naczelnik, Wiceprezes - Nogalski Zbigniew
Z-ca Naczelnika - Przemysław Suszek
Sekretarz - Ewelina Pietrek
Skarbnik - Artur Gruszka 
Gospodarz - Rafał Brzeziński

W miarę możliwości pozyskujemy nowych członków, którym staramy się podnieść kwalifikacje.

W tym roku nasza jednostka będzie obchodziła jubileusz 80-lecia powstania. Jest to jedna z najstarszych jednostek na terenie gminy, która nadal bardzo dobrze funkcjonuje. Angażujemy się w życie sołectwa, lokalnych stowarzyszeń, szkoły (prowadzenie pogadanek z dziećmi), uczestniczymy w uroczystościach kościelnych oraz  państwowych.

Do dnia dzisiejszego nasza jednostka prężnie się rozwija, pozyskując nowy sprzęt nie tylko z pieniędzy, jakie przyznaje nam urząd gminy, lecz głównie z własnych środków oraz od prywatnych sponsorów. Dodatkowo prowadzimy własną stronę internetową osp.ludomy.pl, na której informujemy mieszkańców o zagrożeniach oraz wydarzeniach z życia jednostki.

Posiadamy drugi garaż i dlatego staramy się o pozyskanie kolejnego młodszego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który ułatwiłby nam pracę, a na pewno służyłby mieszkańcom naszego sołectwa oraz gminy. Obecny samochód jest z 1977 roku, więc już niedługo będzie obchodził  jubileusz „40”- lecia od daty wyprodukowania.


Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426