close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Podpisano umowę na TERMOMODERNIZACJĘ!

30 maja br. w Urzędzie Gminy w Ryczywole podpisano umowę na inwestycję pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej: budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach oraz budynek zespołu Szkół w Ludomach”. Wykonawcą inwestycji będzie Konsorcjum 3 firm, którego Liderem jest firma DAN-BUD, Danuta Najder - Lisiewicz ze Stróżewa. Całkowity koszt obu części inwestycji wyniesie 2 865 729,48 zł brutto. Przekazanie placu budowy nastąpiło 2 czerwca 2017 r.

Termomodernizacja w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Ludomach rozpocznie się lada dzień pracami na zewnątrz budynku, a po zakończeniu roku szkolnego ruszą prace wewnątrz budynku. Po ich ukończeniu rozpocznie się termomodernizacja budynku WTZ w Wiardunkach. Zakończenie prac przewidziane jest do dnia 30 września 2017 r.

Inwestycja jest w 85% wspófinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, a konkretnie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej, spadek emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej w budynkach użyteczności publicznej.

Inwestycje
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426