close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rolnictwo

Sukces naszych rolników w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku 2015

13 marca 2016 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala, na której ogłoszono wyniki 15. już edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2015.

Do udziału w konkursie zachęciła rolników z naszej gminy p. Janina Feldmann, Sekretarz Gminy Ryczywół. Po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji zgłoszono w wyznaczonym na dzień 15 czerwca 2015 r. terminie dwie kandydatury: pp. Joannę i Macieja Szudrowiczów z Tłukaw oraz pp. Grażynę i Jarosława Foedków z Łaszczewca.

Z ogólnej liczby zgłoszeń zakwalifikowano 59 gospodarstw. Po wstępnej ocenie i regulaminowych wizytacjach  ustalono grupę 30 wyróżniających się gospodarstw z Wielkopolski. Po ponownej wizycie u zgłoszonych do konkursu rolników Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof.  Grzegorza Skrzypczaka, Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, nominowała 20 kandydatów do nagrody roku. Oba gospodarstwa z Gminy Ryczywół znalazły się na liście nominowanych. Następnie spośród tej grupy Kapituła wyłoniła 10 kandydatów do tytułu Wielkopolski Rolnik Roku.

Na wniosek Kapituły  Konkursu Zarząd Województwa Wielkopolskiego właściwą uchwałą zatwierdził listę laureatów, wśród których znalazło się gospodarstwo Państwa Joanny i Macieja Szudrowiczów z Tłukaw.

Laureaci otrzymali tytuł  Wielkopolski Rolnik Roku, statuetkę „ Siewcy”, będąca kopią repliki pomnika stojącego na cokole przed gmachem Uniwersytetu Przyrodniczego im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu i nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł. Nagrodę w imieniu nagrodzonych odebrały ich córki: Angelika Szudrowicz i Wiktoria Szudrowicz. W uroczystości wzięły też udział: Renata Gembiak – Binkiewicz, Wójt Gminy Ryczywół i Janina Feldmann, Sekretarz Gminy Ryczywół.

Galę uświetnił koncert ELENI.

Gratulujemy nominowanym i laureatom, dziękując za  piękną promocję Gminy Ryczywół na tak szerokim forum Województwa Wielkopolskiego oraz życząc dalszego rozwoju gospodarstw i satysfakcji z wykonywania tak trudnego zawodu rolnika.

 

_______________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________

Wnioski:

Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426