close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Seniorzy

KOŁO  POLSKIEGO  ZWIĄZKU  EMERYTÓW  RENCISTÓW I INWALIDÓW  W  RYCZYWOLE

Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ryczywole powstało w 2004 roku. W pierwszym roku działalności przyjęto do koła 70 osób. Inicjatorką i założycielką  ryczywolskiego oddziału związku była p. Janina Osuch, została też ona jego pierwszą przewodniczącą. W roku 2007 zastąpił ją p. Ryszard Kienitz, gdyż stan zdrowia uniemożliwiał Pani Janinie pełnienie tej funkcji.  Obecnie Zarząd Koła PZERiI pracuje w następującym składzie: przewodniczący: p. R. Kienitz, zastępca przewodniczącego: p. J. Nowacki, skarbnik: p. W. Figiel, sekretarz i kronikarz: p. S. Woźniak, członek: p. L. Grabus. Koło liczy 168 członków i stale przyjmuje do swego grona nowe osoby. Organizacja utrzymuje się ze składek członkowskich.

Dla swoich członków organizuje wiele spotkań, wyjazdów, uroczystości, w tym m.in. Dzień Inwalidy, Dzień Seniora, wycieczki jedno i wielodniowe, pikniki, zabawy karnawałowe i andrzejkowe. Uczestniczy też w poznańskich Targach 50+  i   w pilskich Prezentacjach Ludzi Trzeciego Wieku. Chętnie też współpracuje z lokalnymi władzami i organizacjami, a także z Zarządem Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Obornikach. Swoją siedzibę ma w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Biuro czynne jest w każdą środę w godzinach od 10.00 do 12.00.

 

 

KOŁO GMINNE ZWIĄZKU KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH W RYCZYWOLE

Skład Zarządu:

  • Prezes – Bożena Antkowiak
  • Wiceprezes – Zenon Knopczyk
  • Wiceprezes – Władysław Kot
  • Sekretarz – Tadeusz Ostrowski
  • Skarbnik – Teresa Wieczorek

 

Koło liczy 44 członków. Swoją siedzibę ma w Urzędzie Gminy w Ryczywole, gdzie spotyka się zarząd w każdy I i III piątek miesiąca od godz. 10:00 – 12:00. Mimo iż nasza organizacja bardzo się starzeje (średnia wieku 80 lat) staramy się uczestniczyć we wszystkich uroczystościach rocznicowych na terenie, naszej gminy. Bierzemy udział we wszystkich pogrzebach członków Koła. Każdego roku organizujemy zebranie ogólne Koła dla wszystkich członków. Corocznie wyjeżdżamy nad morze. Utrzymujemy kontakt z Kołem Kombatantów z Rogoźna i Obornik.

Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426