close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Stowarzyszenie AleBabki

 

Stowarzyszenie "AleBabki" Ryczywół

 

                Stowarzyszenie "AleBabki  powstało 15 listopada 2013 r. z inicjatywy kilkunastu mieszkanek Gminy Ryczywół. Stowarzyszeniu przewodniczy 3-osobowy Zarząd w składzie:

 

 • Prezes              - Urszula Kruger
 • Wiceprezes      - Ewa Szulczyk
 • Wiceprezes      - Agnieszka Tetzlaff

 

Cele Stowarzyszenia to:

 

 • działalność  kulturalna, charytatywna, edukacyjna, prozdrowotna, turystyczna, rekreacyjna i sportowa na rzecz rozwoju, aktywizacji i integracji wszystkich mieszkańców gminy Ryczywół,
 • podnoszenie jakości życia mieszkańców i świadomości społecznej, rozbudzenie drzemiących w nich potencjałów, nauka komunikatywności i otwartości na potrzeby innych,  a w szczególności działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy Ryczywół,
 • zachowanie, ochrona i promocja walorów środowiska naturalnego, krajobrazu, zasobów historycznych, kulturowych, lokalnych tradycji oraz produktów stanowiących lokalne dziedzictwo.

 

Cele te spełniane są poprzez organizację:  warsztatów, koncertów, wystaw, rajdów, pikników, festynów, rozgrywek sportowych, gier terenowych oraz spotkań ze specjalistami z zakresu zdrowia i edukacji.

 

Działania te realizowane są dzięki środkom własnym (składki członkowskie) oraz  pozyskiwanym dotacjom zewnętrznym. W celu nabycia wiedzy i umiejętności ułatwiających aktywną działalność stowarzyszenia, jego członkinie biorą udział w kongresach, szkoleniach i spotkaniach organizacji działających na obszarach wiejskich.

 

Stowarzyszenie opiera swoją  działalność na pracy społecznej członkiń.

 

 • KRS nr - 0000490382
 • e-mail: ewaszulczyk@op.pl
 • nr konta: 89 2030 0045 1110 0000 0356 1410

 

 _________________________________________________________________________________________________________________

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Stowarzyszenia „AleBabki”

zapraszamy do odwiedzenia stron:

 • Spotkanie "Bądź krok przed rakiem" http://ryczywol.pl/aktualnosci/badz-krok-przed-rakiem.html
 • Stowarzyszenie "AleBabki" prosi o głosy http://ryczywol.pl/aktualnosci/stowarztyszenie-alebabki-prosi-o-glosy.html
 • 11. Listopada - Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. Tegoroczna 99 -rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, obchodzona była w Ryczywole jak co roku bardzo uroczyście. W godzinach przedpołudniowych po mszy św. za Ojczyznę, licznie zgromadzone delegacje, a wśród nich również nasze stowarzyszenie, złożyły wiązanki kwiatów w miejscu pamięci narodowej na ryczywolskim rynku , by w ten symboliczny sposób uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. W godzinach popołudniowych kontynuowano świętowanie w atmosferze wspólnego śpiewu i zabawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Miałyśmy przyjemność wraz z licznie przybyłymi  mieszkańcami gminy brać udział we wspólnym karaoke i wysłuchać koncertu p. Marzeny Kurpisz pt. "Tańczące Eurydyki". Równolegle z koncertem odbywał się kiermasz książek, na którym za symboliczną złotówkę można było nabyć ciekawe pozycje do własnej, domowej biblioteki. Nasze stowarzyszenie postanowiło również umilić wszystkim przybyłym to popołudnie, przygotowując kawiarenkę z kawą, herbatą i tradycyjnymi domowymi rogalikami.


Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426