close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Szkoła Podstawowa w Ryczywole

 

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich

w Ryczywole

 ul. Szkolna 1, 64-630 Ryczywół

tel. 67 28 37 026, 67 28 37 104


www.spryczywol.pl

 

Misją Szkoły Podstawowej w Ryczywole jest tworzenie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego, psychicznego i fizycznego w poszanowaniu ich godności i wolności światopoglądowej oraz przygotowanie ich do dalszego kształcenia. W placówce uczy się ponad 370 uczniów. Do ich dyspozycji pozostaje 18 bogato wyposażonych sal lekcyjnych, w tym 2 pracownie komputerowe, oraz sala audiowizualna. Uczniowie mają również możliwość korzystania z gabinetu pedagoga, doskonale wyposażonego gabinetu logopedy, biblioteki z centrum multimedialnym, holu z zapleczem audio i sceną oraz z atrakcyjnej świetlicy. Cały obiekt objęty jest bezprzewodową siecią internetową. Z myślą o rozwijaniu pasji i talentów dzieci w placówce organizowanych jest wiele zajęć pozalekcyjnych,m.in. zajęcia wokalne, techniczne, taneczne, komputerowe, przyrodnicze, plastyczne, polonistyczne, historyczne, SKS czy gimnastyka korekcyjna.

Od 1 września 2017 r. dotychczasowe 6-letnie szkoły podstawowe stały się 8-letnimi szkołami podstawowymi.  Z tym dniem uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy dotychczasowych 6-letnich szkół podstawowych stali się uczniami, nauczycielami i innymi pracownikami 8-letnich szkół. Ponadto 1 września 2017 r. w 8-letnich szkołach podstawowych rozpoczęli naukę pierwsi uczniowie VII klasy (absolwenci VI klasy dotychczasowej 6-letniej szkoły podstawowej), którzy 1 września 2018 r. są pierwszymi uczniami VIII klasy tych szkół. W myśl art. 117 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. Poz. 60), organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego prowadzący dotychczasową sześcioletnią szkołę podstawową, w terminie do dnia 30 listopada 2017 roku, w drodze uchwały stwierdza jej przekształcenie w ośmioletnią szkołę podstawową. Zgodnie z art. 117 ust. 5 powołanej ustawy, niniejsza uchwała stanowi akt założycielski ośmioletniej szkoły podstawowej w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo oświatowe.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

  

 

 

Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426