close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

Zachęcamy do wsparcia organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Ryczywół. Pamiętaj, że przekazując 1% podatku organizacji pozarządowej płacisz o 1% niższy podatek i wspierasz szczytny cel. Organizacje Pozarządowe działają by poprawić jakość życia nas wszystkich. 

 

W naszej gminie możesz wesprzeć:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Wiardunkach jest placówką należącą do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. K. Marcinkowskiego "REHABILITACJA'' z siedzibą w Wągrowcu. Placówka korzysta z dotacji w ramach otwartych konkursów ofert organizowanych przez Gminę Ryczywół. Dzięki temu wsparciu możliwa jest organizacja przedsięwzięć mających na celu wsparcie oraz integrację osób z niepełnosprawnościami z osobami zamieszkującymi sołectwo w którym znajduje się placówka. W roku 2019 Warsztat uzyskał dotację w wysokości 900 zł z przeznaczeniem na organizację wakacyjno-integracyjnych warsztatów twórczości dla dzieci i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach. 

Jednostki OSP działające na terenie gminy Ryczywół również korzystają ze wsparcia w ramach otwartych konkursów ofert.  W ramach tych zadań organizowane są różnego rodzaju festyny oraz spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działające na terenie Ochotnicze Straże Pożarne angażują się również do pomocy przy różnego rodzaju imprezach, dbając o ład, porządek oraz o bezpieczeństwo mieszkańców. Niejednokrotnie nasi strażacy, narażając swoje zdrowie i życie uczestniczyli w akcjach ratujących życie innych. Ich zaangażowanie w niesieniu pomocy innym jest nieocenione.


Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426