close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

BIEŻĄCA DZIAŁALNOŚĆ HALI

http://halaryczywol.pl/

 

OTWARCIE HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W RYCZYWOLE

http://ryczywol.pl/aktualnosci/nowoczesna-hala-widowiskowo-sportowa-w-ryczywole-otwarta.html


 BUDOWA HALI WIDOWISKOWO – SPORTOWEJ W RYCZYWOLE ZAKOŃCZONA

8. lutego 2018 r. w obecności  Wójta Gminy Ryczywół, p. R. Gembiak – Binkiewicz, p. K. Skowrońskiego, Kierownika Referatu Inwestycji i Rozwoju, p. W. Koralewskiego, inspektora branży budowlanej, p. R. Pytlaka, inspektora branży sanitarnej, p. A. Witta, inspektora branży elektrycznej i technicznej, p. K. Radeberga, inspektora branży drogowej oraz przedstawiciela wykonawcy, p. T. Kucińskiego, który jednocześnie pełni funkcję kierownika budowy, odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Budowa hali widowiskowo – sportowej w Ryczywole”.

Budynek o powierzchni około 1900 m2 posiada pełnowymiarowe boisko (dzielone na trzy boiska treningowe) oraz zaplecze techniczne. Z boisk treningowych mogą korzystać jednocześnie trzy klasy. Uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum będą mogli przejść na lekcje wychowania fizycznego specjalnie w tym celu wybudowanym łącznikiem. Wnętrze hali zostało wyłożone dźwiękochłonnymi płytami, aby podnieść komfort prowadzenia zajęć oraz umożliwić organizację koncertów i imprez środowiskowych. Na parterze znajduje się m.in. widownia na 110 miejsc, pokój dla nauczycieli WF i trenerów, sala do gimnastyki korekcyjnej, sala fitness,  4 szatnie z prysznicami, pokoje dla pracowników obsługi, reżyserka, magazyn sprzętu sportowego i kotłownia. Na piętrze znajduje się sala spotkań z zapleczem kuchennym, siłownia, 2 szatnie z prysznicami oraz balkon, mogący w razie potrzeby służyć za widownię dla kilkudziesięciu osób.

Obiekt został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, pozwalających wydatnie ograniczyć zapotrzebowanie na energię, np. oświetlenie typu LED, centrale wentylacyjne, gruntowy wymiennik ciepła, kocioł opalany biomasą, automatycznie sterowane żaluzje zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu automatyki tzw. BMS obiekt będzie „inteligentny” – każde z pomieszczeń jest wyposażone w indywidualny system wentylacji i oświetlenia, co pozwoli na bardzo duże oszczędności zużywanej energii.

Istotnym elementem inwestycji jest zagospodarowanie terenu obejmujące: chodniki, drogi dojazdowe i przeciwpożarowe oraz miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokarów. 

Hala będzie wykorzystywana głównie przez uczniów, jednak w godzinach popołudniowych i w weekendy będą z niej korzystać dbający o tężyznę fizyczną mieszkańcy.

 

 

 

 

 

 

Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426