close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

OSP Ryczywół

Ochotnicza Straż Pożarna w Ryczywole

Prezes- dh Fryc Kazimierz
Wiceprezes- dh Goraczniak Amadeusz
Wiceprezes - Naczelnik- dh Kistowski Andrzej
Sekretarz- dh Sell Marlena
Skarbnik- dh Kowalewski Kamil
Gospodarz- dh Troczyński Artur
Członek Zarządu- dh Serwin Maria

15 maja 2017 r. był dniem szczególnym dla ryczywolskiej OSP. Tego dnia jednostka wzbogaciła się o znacznie nowszy od dotychczasowego wóz bojowy, który w eskorcie wozów innych jednostek działających w Gminie Ryczywół, przy dźwięku syren, fajerwerków i blasku rac zajechał w godzinach wieczornych przed remizę.

13.05. 2017 r. na Stadionie Miejskim im.Bernarda Nowaka w Rogoźnie odbyły się Miejsko - Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Rogoźno i Gminy Ryczywół. Zostały zorganizowane przez Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie i Gminę Rogoźno. Pierwszą konkurencją zmagań strażaków była sztafeta pożarnicza, a następnie jednostki rywalizacja w rozwinięciu bojowym. Nasza jednostka z Ryczywołu przywiozła dwa pierwsze miejsca w kategorii seniorek z wynikiem 140,5 pkt. i seniorów - 114,6 pkt. Ponadto drużyna seniorów z naszej jednostki osiągnęła najlepszy wynik w rozgrywkach, za co również została nagrodzona.

W 23. września 2017 roku w Rogoźnie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. W biegu sztafetowym oraz ćwiczeniach bojowych w kategorii Seniorzy II miejsce zajęła drużyna kobiet z OSP Ryczywól, natomiast w tej samej kategorii drużyna mężczyzn z OSP Ryczywół zajęła III miejsce.


 


Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426