close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Stowarzyszenie "Aktywni Razem"

               Stowarzyszenia „Aktywni Razem” w Ludomach

Stowarzyszenia „Aktywni Razem” powstało 13.01.2015 r. z inicjatywy mieszkańców Ludom.

Zarząd składa się z pięciu osób:

Prezesa –Grażyna Foedke; wiceprezesa – Bernadety Filody; sekretarza – Magdaleny Nogalskiej; skarbnika – Barbary Kujawy; członka zarządu – Marianny Ruks.

Działalność Stowarzyszenia finansowana jest z różnych źródeł przede wszystkim z dofinansowań, opłacanych składek członkowskich oraz darowizn. Działania członków stowarzyszenia są przez nich podejmowane w ramach wolontariatu.

Głównym celem naszego działania jest poprawa aktywności społecznej, fizycznej oraz jakości życia społeczeństwa wsi poprzez rozwój aktywizacji kulturowej i integracyjnej różnych grup wiekowych.

            Odbiorcami naszych pomysłów i przedsięwzięć są przede wszystkim mieszkańcy sołectwa Ludomy. Część podejmowanych inicjatyw skierowana została do szerszego grona mieszkańców Gminy Ryczywół. Nasze cele statutowe realizujemy poprzez organizowanie akcji i spotkań o charakterze integracyjnym, kulturalnym, społecznym, edukacyjnym i sportowym przeznaczonych do odbiorców z różnych grup wiekowych, tzn. dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mają one różne formy, od warsztatów do wystaw, oraz inny czas trwania, od jednorazowego wydarzenia po cykliczne spotkania. Chcemy, aby nasze działania  promowały Stowarzyszenie „Aktywni Razem”, sołectwo Ludomy, Gminę Ryczywół, ale i zachęcały mieszkańców do zaangażowania się w sprawy społeczne, środowiskowe związane z naszym regionem. Staramy się rozpoznawać problemy i potrzeby środowiska lokalnego proponując dużo różnorodnych zajęć i atrakcji dla społeczności lokalnej. Dzięki aktywności członków i współpracy z Radą Sołeckąj nasze działania spotykają się z akceptacją i zainteresowaniem dalszym rozwojem stowarzyszenia.   

 

 

               

Gmina
Liczba ludości
7271
Powierzchnia w KM2
1 54,54
Udokumentowana historia od roku
1426